Burak Aydoğan (Sarı Komutan) kimdir, kaç yaşındaydı? Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan aslen nereliydi?

Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan Twitter'da sarı komutan etiketi ile TT oldu. Binlerce Twitter kullancısı Siirt'te askeri aracın devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Şehit Burak Aydoğan'ın yaptığı fotoğraf paylaşımları üzerinden üzüntülerini...

Burak Aydoğan (Sarı Komutan) kimdir, kaç yaşındaydı? Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan aslen nereliydi?

Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan Twitter'da sarı komutan etiketi ile TT oldu. Binlerce Twitter kullancısı Siirt'te askeri aracın devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Şehit Burak Aydoğan'ın yaptığı fotoğraf paylaşımları üzerinden üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaşmaya devam ediyor. Peki Burak Aydoğan (Sarı Komutan) kimdir?

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BURAK AYDOĞAN KİMDİR?

Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. 26 yaşında olan Burak Aydoğan evliydi. Konya'nın Seydişehir ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın Pervari ilçesinde şehit düşmesinin ardından sosyal medyada kullanıcılar çok sayıda paylaşım ile şehit Burak Aydoğan'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı mesajlarını iletti.

NE YAŞANMIŞTI?

Pervari ilçesinde, dün gece saatlerinde operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın cenazesi, Siirt'te düzenlenen törenin ardından askeri uçakla, Konya'ya oradan da Seydişehir'e getirildi. Tören, hava yağmurlu olduğu için kapalı pazar alanında, sosyal mesafe kuralarına uyularak yapıldı. Törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, askeri erkan, protokol üyeleri, ailesi ve sınırlı sayıda yakınları katıldı.

Törende şehidin babası Hüseyin Aydoğan, oğlunu tabutuna sarılıp, "Oğlum, yavrum" diyerek ağladı. Güçlükle ayakta duran baba Aydoğan'a askerler yardımcı oldu. Yıllar önce eşinden boşanan ve yaşadığı Tekirdağ'dan gelen anne Özlem Akgül de güçlükle ayakta durabildi. Eşi Şerife Aydoğan da, gözyaşlarına hakim olamadı. Evli olan şehit Aydoğan'ın cenazesi, kılınan namazın ardından Akyol Mezarlığı'nda 10 Aralık 2016'da İstanbul Beşiktaş'taki Vodafone Park yakınında düzenlenen terör saldırısında şehit düşen teyzesinin oğlu polis memuru Emre Horoz'un mezarının karşısında toprağa verildi.