CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından dikkat çekici bir bir paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi yönetimini hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu ülkenin kaosa sürüklendiğini ve Türk Lirası’nın serbest düşüşe geçtiğini ifade etti.

”Haydi Meydana” diyerek çağrıda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de miting yapacaklarını duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

– Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) November 24, 2021

– Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

– Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) November 24, 2021

SELAHATTİN DEMİRTAŞ İŞARET ETMİŞTİ

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin terör hükümlüsü eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış ve muhalefet partilerinin 7 bölgede 7 ortak miting düzenlemesi ve erken seçim çağrısı yapması gerektiğini söylemişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting kararının Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarının ardından gelmesi dikkati çekti.

PKK’nın talimatını Demirtaş dillendirdi: ”Yedi bölgede miting yaparak hükümet istifaya çağrılmalıdır” | https://www.ulusal.com.tr/gundem/pkk-nin-talimatini-demirtas-dillendirdi-yedi-bolgede-miting-yaparak-hukumet-istifaya-cagrilmalidir-h294835.html

Ulusal Kanal – Son Dakika Haberleri

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir