Kadına şiddetle mücadele için aileden adalete bakanlığına kadar atılan adımlar tek tek paylaşıldı.

25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle birçok program düzenledi. Onlardan biri de Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komistesi’nin düzenlediği etkinlik. Ankara’da yapılan programa Aile Bakanı Derya Yanık, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Komitede yer alan üç bakan kadına yönelik şiddetle mücadelede topyekun mücadeleye dikkat çekti.

Bakanlar şiddetle mücadele için yapılan çalışmalar ve atılan adımlar hakkında da bilgi verdi.

“BİRLİKTE YAŞAMA BİLİNÇLERİNDE HAZIRLANMALILAR”

Programa Cumhuriyet Kadınları Derneği de davet edildi. Dernek adına programda Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür de yer aldı.

25 Kasım Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan CDK, şiddete karşı “sıfır tolerans” ilkesiyle hareket edilmesi gerektiğini vurguladı:

– Kadına yönelik şiddetle mücadelede ana hedef kadın ve erkeğin eşit olduklarının bilinçlere yerleştirilmesidir. Binlerce yılın tortusunu temizlemek için elimizdeki en büyük iki güç eğitim ve üretimdir. Kadınlarımız erkekle beraber ve onunla eşit olarak yaşayacakları yaşama bilinçlerinde hazırlanmaktadır. Devletimiz ve toplumumuz ise bu yaşamın sağlanmasında karşılaşılacak engellere “sıfır tolerans” göstererek kararlı şekilde mücadeleyi sürdürmelidir.

Ulusal Kanal – Son Dakika Haberleri

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir