Twitter kullanıcıları uzun bir süredir kaybolan tweet sorunu yaşıyordu. Daha önce masaüstü sürümünde giderilen bu hata için şirketten yeni bir açıklama geldi.

Mikroblogging sitesi Twitter’da uzun süredir devam eden kaybolan tweetler sorununa sınırlı çözüm geldi. 
Android, iOS ve masaüstü sürümde görülen kaybolan tweet’ler problemi birçok kullanıcıyı etkiliyordu.Daha önce web sürümü için bu sorun çözülmüştü ancak problem iOS ve Android tarafında devam ediyordu. 
Twitter’dan yapılan son açıklamaya göre artık iPhone kullanıcıları da bu sorunu yaşamayacak. Geriye sadece Android kullanıcıları kaldı. 
Aylardır devam eden bu sorunun yakın zamanda Android’de de çözülmesi bekleniyor.Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.Şirketten aktarılan bilgilere göre uzun süredir birçok kullanıcı istenmeyen sohbetlerden rahatsız.Siz istemeseniz bile bir başkaları sohbete sizin adınızı yazabiliyor ve bildirimleri görmeye devam ediyorsunuz.Twitter, bu durumu sonlandırmak için adım atmaya karar vermiş gözüküyor.Henüz fikir aşamasındaki geliştirmeye göre kullanıcılar kendilerinden bahsedilen Tweetleri sonlandırabilecek.Yetkililerin açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla özellik tıpkı Instagram’daki fotoğraf etiketlemenin kaldırılması gibi çalışacak.Biri sizin fotoğrafınızı etiketlediğinizde etiketi kaldırabiliyorsunuz. Burada da mention’ı kaldırabileceksiniz.Twitter’da istenmeyen mentionları engellemek için sessize al ya da blokla seçeneği bulunuyordu.
Ancak bu durumda kullanıcıları tamamen durdurmuş oluyorsunuz.Yeni özellikle sadece söz konusu sohbetten kaçınma imkanına sahip olacaksınız.
Ayrıca birkaç gün boyunca hesabınızı sessize almanız da mümkün olacak.ntv.com.tr

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir